منوعات

دعاء التخلص من المذاكرة

Çalışmayı bitirmek için dua Bu yazıda tanınacak önemli dualardan biri, öğrencilerin özellikle bilgiyi teyit etmek için çalışmayı tamamladıktan sonra yalvarma ve dua ile Yüce Allah’ı aradıkları için yüksek not almaya çalıştıklarını belirtmekte fayda var ve aşağıdaki açıklama.


Çalışmayı bitirmek için dua

Müzakereyi bitirmek için yapılan duanın beyanı şu şekildedir:

Aman Tanrım, kolaylaştırdığın şey dışında kolay bir şey yok ve istediğin zaman üzüntüyü kolaylaştırıyorsun. Tanrım, ezberlediklerini ve okuduğun şeyleri sana emanet ettim, ihtiyacım olduğunda bana yaptı. ve senin yüce adınla, yaşadıklarımın içine girmeme izin verdi ve içine girdi, böylece sanrılarımın düşünceleri senden başka korku tozu üzerinde durmasın ve etkiden dikkatim dağılmasın Senden başka kimseden umut. Tanrı onu bana istediğin yere geri verdi, sen her şeyi yapabilirsin ve bizi sayabilirsin, Tanrım ve evet, aracı, ey Tanrım, bizler hizmetkarların, hizmetkarlarının oğullarıyız. Unuttuklarımızı tekrar edersek ve senin dönüşün bizim için zihnimizde, kalplerimizde ve hayatımızın her zerresinde bizim içindir, Ey Tanrım, senden, lütfen en çok, bize engin iyiliği, bereketli geçimi vermeni istiyorum. büyük ödül, ey dünyaların efendisi.

Sınavlara çalıştıktan sonra dua cevaplanır

Cevaplanacak sınavlara çalıştıktan sonra yapılan dua beyanı şöyledir:


 • Aman Tanrım, bereket peygamberinize olsun – Allah onu kutsasın ve ona esenlik versin -; Bize kolaylık sağlayın ve bizi tereddüt ettirmeyin.
 • Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Büyük ve Cömert Tahtın Rabbi, Tanrı’dan başka bir tanrı yoktur, Yüce ve En Merhametli Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Göklerin Efendisi ve Yeryüzünün Efendisi, Büyük Tahtın Efendisi, Tahtın Efendisi olan Tanrı’dan başka tanrı yoktur ve Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Göklerin Efendisi ve Yeryüzünün Efendisi, Yüce Tahtın Efendisi.
 • Onlara, sizden peygamberleri anlamanızı ve yakın melekleri ezberlemenizi rica ediyorum.Allah, dilimi anılarınızdan ve korkunuzla kalbimi doldurun ve size itaat edin, çünkü her şeye muktedirsiniz ve Allah sayıyor biz ve ajanın en iyisi.
 • Tanrım, güzel isimlerinizle ve en yüksek sıfatlarınızla, ezberleme, anlayış, zihin berraklığı, dilin güzelliği, iç huzuru, gönül rahatlığı ve doğru cevapla beni kutsamanızı rica ediyorum. dünyaların.
 • Ey Tanrım, ey dünyaların efendisi, acımı açığa çıkar ve sen kalplerin ıstırabından uzaklaşırken görünmeyenlerin dünyasın.Sana yalvarıyorum, tek adın, kararlı birey ve yüce adınla yaşadıklarımı rahatlattım ve içeri girdim.
 • Aman Tanrım, senden bu sınavı benim için kolaylaştırmanı, onun için ve onun için çalışmanı ve en iyisini yapmanı istiyorum, çünkü her şeyi yapabilirsin.Aman Tanrım, senden tahtından şeref koltuklarını istiyorum, Kitabınızın en merhameti, en büyük adınız ve sözleriniz, bana bilenlerin açıklığını açmanız.
 • Ey Tanrım, Ey Merhametli, Merhametli, Ey Tanrım, sana kendi adını verdiğin ya da kullarından birine öğrettiğin her isimle rica ediyorum, ey Tanrım, öğrencilerimizin nüshasını açıkla ve işlerini kolaylaştır, ey Tanrım onları iyiliğe yönlendirin, kutsayın ve saymadıkları yerlerden onlara saygı gösterin.
 • Ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlu ve ulusunun oğluyum, önüm elinizde, yargınız devam ediyor, adalet içimde, işleriniz, size ait her isimle size soruyorum Ali rahmetinizin hazinelerinden biridir ve bana unuttuğunuz bilgileri hatırlatır, ey Fetih, ey Allim, ey uzman, ey bilge, ey ​​en ihtişam ve şeref, yüceler Allah’a ve şükürler Allah’a ve orada Tanrı değil, Tanrı ve Tanrı Büyüktür ve Yüce ve Büyük Tanrı dışında hiçbir güç ve güç yoktur Merhametli, Ey Alemlerin Efendisi.
 • Ey Tanrım, Ey Yüce Yanıtlayıcı, beni yanılsamanın karanlığından çıkar, beni anlayış ışığıyla onurlandır ve bana bilgi bilgisi ve güzel ahlak ile rüyalar ve sevgiyle, kalbime, zihnime ve kendime aç, ve bütün ruhlarım okumak, çalışmak ve öğrenmek için ey cömert ey Rabbim.
 • اللهم أجب دعاءنا يا رب، اللهم يا رحمن يا رحيم، اللهم ألهمني علمًا أعرف به أوامرك وأجتنب به نواهيك، وارزقني بلاغة فهم النبيين وفصاحة حفظ المرسلين، وسرعة إلهام الملائكة المقرّبين، وعلّمني أسرار حكمتك يا حي يا قيوم يا ربَّ موسى وهارون ونوح وإبراهيم وعيسى ومحمدِ sallallahu aleyhi ve sellem.

Ezberlemeyi incelemek ve yerleştirmek için bir dua

Aşağıda ezberlemeyi incelemek ve doğrulamak için bir dua beyanı yer almaktadır:

 • Oh Tanrım, sizden çalışmalarımda ve sınavlarımda başarı ve rehberlik istiyorum ve sizden olgunluk ve yardım, tatmin ve bakım, sevgi ve temsil, dua ve cevap istiyorum, Tanrı bana kalpte ışık, yüzümde süsleme ve çalışma ve çalışmadaki güç, Ey dünyaların Efendisi.
 • Aman Tanrım, dualara cevap veren, Tanrı bana ezberlemenin gücünü, anlayış hızını ve aklın netliğini versin, Tanrı bana cevaptaki doğruluğu ilham etti ve bana dinde, dünyada ve dünyada en üst sıralara ulaştı. ahiret, kurtar beni, düzelt ve beni milleti düzelt.
 • Aman Tanrım, senden bu sınavı benim için kolaylaştırmanı ve beni en iyi yapmanı istiyorum, ey Tanrım, her şeyi yapabilirsin.Aman Tanrım, senden tahtından şeref koltuklarını istiyorum, en çok Kitabınızın rahmeti, en büyük adınız ve sözleriniz, bana bilginin açıklığını açmanız ve beni doğrularla barıştırmanız, dünyaların yüce efendisi.
 • Aman Tanrım, senden bu sınavda başarılı ve başarılı olmanı rica ediyorum Aman Tanrım, çalışmalarımda her şeyi kolaylaştır ey kolaylaştırıcı, Ey Tanrım.
 • Ey Tanrım, Ey yaşayan, Ey Kayyum, Ey her şeye muktedir, Ey Tanrım, beni ezberin niteliği ve anlayış hızı ile onurlandırmanı ve beni hikmet, ilim, ilim, akıl, akıl ve sebatla kutsamanı istiyorum. rüya, ey refah, ey Kerim.
 • Ah Tanrım, ey muhatap, muhtaçların çağrısı, Tanrı benim için bir ışık ve kalbimde ışık var ve işitme duyumda ışık var ve benim görüşümde ışık var ve saçımda ışık var ve kemiklerimde ışık var ve kanımda arkamdan ışık ve ışık var, önümde ışık, sağımda ışık ve solumda ışık, Ve altımda bir ışık ve Üstümdeki nur, ey Tanrım, bana bir nur artır ve beni bir nur yap, ey göklerin ve yerin ışığı.
 • Ey Tanrım, bize kapalı olanları Efendimiz Muhammed aracılığı ile aç, ey Tanrım, tam bir dua et ve kapalıyken Üstadımız Muhammed el-Fatih’e tam bir esenlik ve yukarıdakilerin mührünü ver.

Öğrenciler için unutkan faktörler

Aşağıdaki, öğrencilerin unutkanlık faktörlerinin bir ifadesidir:

 • Başka şeylerden rahatsız olmak, onlar hakkında düşünmek ve belirli bir şeye odaklanmamak.
 • Yaşlanma ve yaşlılığa ulaşma.
 • Genetik, unutkanlığın ve dikkat dağınıklığının önemli bir nedenidir.
 • Beyinde ve kalpte gerçekleşen süreçler.
 • Bazı ilaçlar ve reçeteli ilaçlar.
Ayrıca izle:

Sınavlara hazırlık yöntemleri

Sınavlara hazırlanmanın en önemli yöntemlerinden biri: Yüce Allah’ın yardımını aramak ve O’na güvenmek, bilgiyi iyi koruyarak sebeplerini almak ve bazı dualar yardımıyla beyne iyice yerleştirmek için tekrarlamaktır. bu aşağıda açıklanacaktır:

 • Rabbimiz, unuttuysak veya günah işlediysek, ey Allah’ım, yanlış yola cevap vermek ve yanlış yola kılavuzluk etmek için bizi kınama, sapıklıktan kılavuzlanırsın.
 • Bunun için bize rehberlik eden Tanrı’ya hamd olsun ve Tanrı bize rehberlik etmeseydi bize rehberlik edemezdik.
 • Ey Tanrım, sana güveniyorum ve işlerimi sana teslim ettim, senden başka ne sığınak ne de kurtuluş var, ey Tanrım, kolaylaştırdığımdan başka kolay yok ey Tanrım, zorlaştır benim için kolay ey Tanrım, bana unuttuğumu ve Tanrı dışında hiçbir gücün ve gücün olmadığını hatırlat.
 • Oh Tanrım, öğrendiklerimi sana emanet ediyorum, ihtiyacım olduğunda onu bana geri ver ve unutma, ey dünyaların efendisi.
 • Ey Tanrım, ihtiyacımız geri döndürülemez hale geldi ve bu sadece senin için, bu yüzden ortaya çıkar, ey özgür, senden başka tanrı yok, Senin için şan, çünkü ben zalimlerden biriydim.
 • Ey Tanrım, Ey yaşayan, Ey Qayyum, Musa’nın Efendisi Harun, Nuh, İbrahim ve Muhammed – Tanrı onu kutsasın ve ona huzur versin – beni ezber kalitesi ve anlayış hızı ile onurlandır ve beni bilgelik ve ilimle korusun , bilgi, akıl, akıl ve hayalin sebatı.
 • Aman Tanrım, ey Musa’nın öğretmeni, bana öğret ve beni anla, beni anla ve bana hikmeti ve söylemin ayrılığını getir, bana hikmet ve söylem ver.
 • Senden başka tanrı yok, şükürler olsun ki ben zalimlerden biriydim, ah yaşa ey Qayyum, merhametinle yardım istiyorum, Tanrım, bana zarar veriyorum ve sen merhametli olanların en merhametli’sin .
 • Bir uşak, üzüntü ve üzüntü ile vurulduysa, ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlu ve ulusunun oğlu demedi, kalbim göğsümün ışığı, kederim belliydi ve benim Yüce Allah kederini bırakıp onu sevinçten kederinin yerine çevirmediği sürece kaygı ortadan kalktı: “ Ey Allah’ın Resulü, biz bu sözleri öğrenmeliyiz, ‘Evet, onları işitenler öğrenmeli’ dedi.

Ayrıca izle:

Ezberlemek ve unutmamak için çalıştıktan sonra bir dua

Ezberlemek ve unutmamak için çalıştıktan sonra bir dua beyanı şöyledir:

 • Ey Tanrım, senden peygamberleri anlamanı, peygamberleri ve yakın melekleri korumanı istiyorum, ey Tanrım, dillerimizi anınla, kalplerimizi korkunla, sırlarımızı itaatinle doldur. her şey, Tanrı bizi saysın ve evet, aracı.
 • Oh Tanrım, öğrendiklerimi sana emanet ediyorum, ihtiyacım olduğunda bana geri ver ve unutma, Dünyaların Efendisi.
 • Tanrım, bana öğrettiklerini sana emanet ettim ve ihtiyacım olduğunda bunu bana hatırlatmanı istiyorum ve güvendiğim ve tövbe ettiğim Tanrı dışında başarılı olamayacağım.
 • Fatih Allah’ın adıyla, ey Tanrım, kolaylaştırdıklarınızdan başka kolay yoktur ve dilerseniz zoru kolaylaştırdınız, Ey Merhametli
 • Onlara göre ihtiyacımız geri döndürülemez hale geldi ve bu sadece senin için, bu yüzden onu ortaya çıkar, Ey özgür, Senden başka tanrı yok, Senin için şan, çünkü ben zalimlerden biriydim.
 • Bunun için bize rehberlik eden Tanrı’ya hamd olsun ve Tanrı bize rehberlik etmeseydi bize rehberlik edemezdik.
 • Ey Tanrım, Ey yaşayan, Ey Kayyum, Musa’nın Efendisi Harun, Nuh, İbrahim ve Muhammed – Tanrı onu kutsasın ve ona huzur versin – beni ezber kalitesi ve anlayış hızı ile onurlandırın ve beni bilgelikle korusun bilgi, bilgi, akıl, akıl ve hayalin sebatı.
 • Tanrım, bana göğsümü açıkla, işlerimi benim için kolaylaştır ve sözlerimin anlayacağı bir düğümü dilimden analiz et, Fatih Tanrı adına.
 • Aman Tanrım, sizden başarı ve rehberlik, akılcılık ve yardım, tatmin ve bakım, sevgi ve üreme, dua ve cevap, Tanrı bize kalpte ışık, yüzümüzde süs ve işte güç versin. Yakında güzel sabır, ve güzel affedicilik.
 • Aman Tanrım, notları en büyük endişem ve bilgimin miktarı yapmayın ve lütfen benim için harcadıklarımla beni lütfen, Tanrı ezberlemesi zor olanı ezberlememi kolaylaştırdı ve ben memnunum onun anlayışında kapattığım ve bu bilgiyi benim için bir argüman haline getirdim, benim için bir argüman değil, Tanrı beni zamanımda kutsasın, işlerimi düzeltir ve beni Twink’e emanet etme.

Ayrıca izle:

Çalışmaktan sıkıntı çektiğinde bir dua

Aşağıdaki, müzakere sıkıntısı sırasında bir dua ifadesidir:

 • Ey Tanrım, sana endişe ve üzüntüden sığınırım ve sana çaresizlik ve tembellikten sığınırım ve korkaklık ve cimrilikten Sana sığınırım. Ve dinin fethinden ve insanların zulmünden Size sığınırım.
 • Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Büyük ve Cömert Tahtın Rabbi, Tanrı’dan başka bir tanrı yoktur, Yüce ve En Merhametli Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Göklerin Efendisi ve Yeryüzünün Efendisi, Büyük Tahtın Efendisi, Tahtın Efendisi olan Tanrı’dan başka tanrı yoktur ve Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Göklerin Efendisi ve Yeryüzünün Efendisi, Yüce Tahtın Efendisi.
 • Ey Tanrım, benden her acıyı açıkla, Ey her gizemi bilen, ey her felaketi gönderen, yardım et bana, seni birlikte sertleştiğin, fakir ve güçsüz olduğun kişi için dua etmeye davet ediyorum ve ben de onun numara, boğulmakta olan kişinin duası, Tanrı bana merhamet et ve bana yardım et ve bana yardım et ve yardımınla bana yardım et, oh Tanrım, sen benim sığınağımsın, Tanrım sana yalvarıyorum ismim, sebatlı birey ve senin yüce adınla, yaşadıklarımdan uzaklaşmama ve onun içinde olmama izin ver, böylece düşüncelerim ve yanılsamalarım senden başka korku tozundan etkilenmesin ve sonuç umudum beni senden başka kimseden alıkoymazdı. Ve büyük acının rahatlaması ve kim bir şey isterse, ona der ki: Olun, Rabbi olsun, günahlar ve günahlarla çevriliyim, öyleyse yaparım başka kimseden merhamet ve ilgi görmeyin, öyleyse bana verin.
 • Ey canlı, ey kayyum, ey nur, ey kutsal, ey yaşayan, ey Allah, ey en merhametli, beni tövbe eden günahları bağışla, pişmanlığa yol açan günahları affet, yemin eden günahları affet beni, affet beni pislikten saptıran, kırılan günahları affet beni, imhayı hızlandıran günahları affet, yalvarmayı geri çeviren günahları affet, gökyüzünü üzen günahları affet, beni affet Havayı karartan, kapağını açan günahları bağışlayan günahlar, Ey Allah, sana soruyorum, Ey dert, Ey keder, Kederin çağrısına cevap veren, dünyaya ve ahirete merhamet et, Sizden merhamet ile bana merhamet etmenizi rica ediyorum, böylece bir başkasının merhametiyle şarkı söyleyebileyim.
 • Oh Tanrım, beni bir ışık yap, kalbimde bir ışık, işitmemde bir ışık, gözlerimde bir ışık, saçlarımda bir ışık, kemiklerimde bir ışık, kanımda bir ışık, arkamda bir ışık Önümde ışık, sağımda bir ışık, solumdan bir ışık, aşağıdan bir ışık, Yukarıdan bir ışık, Tanrı beni bir ışık yap ve beni bir ışık yap.
 • Ey Tanrım, sana soruyorum konunun en iyisi, yalvarmanın en iyisi, başarının en iyisi, işin en iyisi, ödülün en iyisi, yaşamın iyiliği, ölümün en iyisi, beni kararlı kıl, tartımı tart. imanıma kavuş, notlarımı yükselt, dualarımı kabul et, günahlarımı bağışla ve sizden Cennetin en yüksek seviyelerini dileyin.
 • Ah Tanrım, ustamız Musa’ya denizle alay ederken, tüm yarattıklarınla ​​benim için alay et, selam ona, ve kalpleri Davut için demir gibi olduğu için, onun üzerine esenlik olsun, çünkü senin iznin dışında konuşmuyorlar. onların emirleri sizin yumruğunuzda ve onların kalpleri sizin ellerinizde, dilediğiniz gibi davranıyorlar, ey kalplerin kalıbı, kalbimi dininize tasdik edin.

Ayrıca izle:

Burada açıkladık: Çalışmayı bitirmek için dua Bilgi arayanın ilgisini çeken pek çok konunun yanı sıra, iyi çalışıp sebeplerini alıp dua ederek ona dönerse, hizmetçisine yardım edecek tek kişinin Yüce Allah olduğunu gösterdik.

Referanslar

 1. islamweb.net, 22.04.2021

 2. alukah.net ,, 22-04-2021

 3. islamweb.net, 22.04.2021

السابق
متى قرقيعان 2021 في السعودية
التالي
جزاء فطحل من 5 حروف

اترك تعليقاً

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.